Sbírky na pomoc Ukrajině

Od začátku války se snažíme pomáhat uprchlíkům v Litomyšli i lidem v nouzi na Ukrajině. Poprvé odjela humanitární pomoc, kterou jsme organizovaly 12.5.2022, nyní máme za sebou 10. odvoz. Celkem jsme na Ukrajinu odeslaly 9.730kg. Díky vám všem, kdo pomáháte!

Pokud jste našimi dárci, velice vám děkujeme. Rády vám vystavíme potvrzení o daru. Stačí nám napsat na iva@pomoc-ua.cz

Sbírka na pomoc dívce s těžkým hendikepem

Před pár dny jsme na našem FB Litomyšlané pro Ukrajinu sdílely tento příspěvek:

 

Hledá se KOČÁREK/inv.vozík pro invalidní děvče z Ua🇺🇦, jmenuje se Vidoslava a je jí 14 let a má diagnostikovanou vrozenou vývojovou vadou CNS. S rodiči bydlí v ubytovně, kde ji ve sprchovém koutě myjí na rukách, a tyto podmínky pro bydlení jsou naprosto nevyhovující. Pokud by někdo věděl o místě, kde by se rodina mohla usadit (větší město, kvůli práci rodičů a škole mladšího syna 9let) Bylo by to perfektní. Jsou tu měsíc, neznají jazyk, jsou odříznuti na vesnici od lékařské pomoci a soc.služeb. a bez kočárku jsou i nemobilní. Pleny také potřebují, zatím není vyřešena pojišťovna, díky které budou pleny předepsány.

Díky úžasné pomoci všech ochotných dárců a díky neúnavné práci naší Marti Sirové se podařilo sehnat peníze  (cca 120.000,-) na kočárek pro Vidoslavu i další hmotná pomoc. Moc děkujeme všem dárcům! Pokud chcete pomoci Vidoslavě a její rodině, stále je to možné přes náš transparentní účet. Napište do poznámky Vidoslava nebo pošlete QR platbu. Děkujeme!

Náš transparentní účet: 256517716/O6OO

Pro platbu můžete použít QR kód.

Průběžná sbírka na lékárničky

Pokud stále stojíte za Ukrajinou, pošlete na náš transparent jakoukoliv částku a přispějte na nákup lékárniček především pro vojáky, ale i civilní obyvatele Ukrajiny.

 

Skvělé lékárničky, které si chlapi na frontě velmi chválí (a my víme, že posíláme opravdu to, co funguje), nám pomáhá shánět zdravotnizajisteni.cz za velmi příznivé ceny. Hlavní naší finanční zátěží je škrtidlo a jehla (na propíchnutí hrudníku v případě potřeby při pneumotoraxu). 

 

Za neuvěřitelných 1400 Kč jsme tak schopny odeslat kompletní a perfektní lékárničku, která skutečně dokáže zachránit život. Pošlete nám peníze na transparentní účet (QR a číslo účtu najdete v patičce webu) nebo si kupte textil s merchem Sonjašnyku nebo přijďte na některý z koncertů Sonjašnyku a podpořte nákup lékárniček na záchranu lidských životů. Děkujeme.

Náš transparentní účet: 256517716/O6OO

Nebo můžete pro platbu použít QR kód.

Kamna a dřevo pro Ukrajinu II. – sbírka ukončena

Moc díky vám všem, kteří jste přispěli na kamna a dřevo pro Ukrajinu. Díky koncertům Sonjašnyku a samozřejmě ochotným dárcům a hlavně díky sbírce na portálu donio.cz se nám podařilo sehnat téměř 800.000,- na kamna a dřevo pro obyvatele Ukrajiny. Velice děkujeme všem vám, kteří jste přispěli. Ať vám Pán Bůh bohatě požehná!

Původní text ke sbírce:

V roce 2022 jsme v zimě vybíraly na kamna pro ukrajinské občany i vojáky. Letos je tato potřeba aktuální snad ještě více. Mnozí lidé na Ukrajině nemají elektřinu ani teplo ve svých domovech, mnozí jsou na útěku uvnitř Ukrajiny a přišli o teplo svých domovů komplet.

Stejně a ještě hůř strádají chladem a zimou ukrajinští vojáci. 

Malá kamna, která pořizujeme v žitomirské Popilně poskytují teplo i možnost uvařit a ohřát jídlo. Jedna kamna přijdou zhruba na 4000 českých korun a zásoba dřeva na celou zimu pak na 2000 korun. 

Tento rok máme vytipovaných 50 konkrétních potřebných z řad rodin, seniorů, vojáků, komunit poskytujících zázemí lidem ve svém okolí a dalších jednotlivců i komunit, kteří potřebují tato kamna, aby přežili letošní zimu. Cílovou částkou pro tuto sbírku je tedy 300.000 korun českých. 

Pokud chcete letos dát dárek, který opravdu zahřeje, pošlete peníze na náš transparentní účet a přispějte na kamna a dřevo pro lidi na Ukrajině. 

Peníze na kamna a dřevo posíláme přes humanitární organizaci James House, jejíž ředitelka Iryna Daineka je už od začátku války součástí našeho litomyšlského dámského týmu. 

Udělejte skutek, který zahřeje vás i další lidi. Pojďte do toho s námi. Děkujeme!

Humanitární sbírka na pomoc lidem v zatopených oblastech

Moc děkujeme vám všem, kteří jste přispěli. Sbírku jsme ukončili 20.6. a odeslali na Ukrajinu 60.000 korun. Budou použity na pomoc lidem v zaplavených oblastech. Jakmile budeme mít fotky, určitě je neminete.

Vážení přátelé, vyhlašujeme materiální sbírku na pomoc lidem v zatopených oblastech 🙏🥹. Máme lidi, kteří zajistí dopravu až na místo, ale momentálně nemáme věci, které je nutné přepravit, proto prosíme pokud máte doma nebo můžete nakoupit, zde je seznam nejpotřebnějších věcí:

1.hygienické potřeby (Šampony, sprchové gely, tekuté mýdlo, zubní pasty, kartáčky, ručníky, utěrky, vlhčené ubrousky) čistící prostředky
2.děské plenky a výživa
3.inkontinecni vložky a dámské vložky
4.velké tašky
5.trvanlive potraviny, zavařeniny, cereálie v sáčcích, bramborová kaše v sáčcích
6.tablety pro čištění vody
7. 🙏🙏🙏ložní prádlo, přikrývky, polštáře, prostěradla (ideálně bez gum)
8.oblečení a boty na sezónu,
zejména spodní prádlo

Věci bude možné nosit od čtvrtka 15.6. do informačního centra.
Pokud chcete raději přispět finančně můžete tak učinit na náš transparentní účet. 256517716/O6OO.

Děkujeme, každá pomoc je opravdu potřebná 🙏.

Pomoc Irině – sbírka ukončena

Irina je litomyšlská ukrajinská maminka s tříletou holčičkou Angelinkou. Před válkou měla na Ukrajině pizzerii, ale pak se všechno změnilo. V Litomyšli by se chtěla postavit na vlastní nohy a podařilo se jí k tomu sehnat báječný prostor. Do začátku potřebuje podporu a pomoc, proto jí sháníme vybavení a finanční prostředky na vybavení nové pizzerie „U Iriny“.

Celý její příběh si můžete přečíst v twittrovém vláknu Martiny Sirové. Za vybavení do kuchyně, příbory, talíře v objemnější míře budeme rádi. Pokud byste byli ochotni pomoci finančním darem, hodí se každá koruna. Použijte QR nebo platbu na náš transparentní účet  256517716/O6OO.

Do poznámky prosím uveďte „pizza“. Pokud pošlete minimálně 25O,- můžete připsat chci pizzu zadarmo a po otevření (29.4.) máte „U Iriny“ pizzu zdarma.

 

Moc díky všem vám, kteří jste doposud přispěli. 6.4. jsme na účet Iriny odeslaly 68.OOO,-, které jste jí společně nasbírali. Velký dík všem! 

Vybavení pro Vlada – sbírka ukončena

V březnu 2O23 přišla s prosbou jedna litomyšlská ukrajinská žena, že její synovec Vlad je na frontě zcela bez vybavení. Okamžitě jsme začaly sbírat na sítích. Do tří dnů mu ochotný dárce zaslal nové oblečení, které vidíte na fotografii. 

Na transparentním účtu se u nás Vladovi sešlo 9O.OOO korun, za které nakupujeme neprůstřelnou vestu, pláty do vesty, taktické kalhoty, rukavice, kuklu, čelovku, vysílačku a batoh. 

 

Protože ještě něco zbyde, nakoupíme trvanlivé jídlo, které s vybavením pošleme Vladovi a jeho brigádě. Moc díky všem vám, kteří jste se do této sbírky zapojili.

Sbírku jsme již ukončily.

Sbírka na 2 děti z chersonské oblasti – sbírka ukončena

V únoru 2O23 nás požádala jedna z ukrajinských žen, které bydlí v litomyšlském Daliboru, zda bychom pomohly jejím známým. V oblasti Chersonu zůstaly po ruském raketovém útoku zraněné dvě děti. Rodiče a strýc zahynuli. Dětem zůstala babička, kterou rodinná tragédie připravila o rozum. 

Děti podstoupily operace a s rodinou nejstarší sestry byly evakuovány do obce Ternopil. Zatím nezvažují, že by se přestěhovali do Čech, i když jsme s nimi i tuto možnost komunikovaly. Situace v rodině je ale nesmírně těžká, protože jejich sestra sama má hendikepované dítě a po přesunu do Ternopil se ocitli bez prostředků. 

Na jejich podporu jsme díky štědrým  dárcům vybraly 9O.OOO korun. Převedeme je na účet, který za tímto účelem založila jejich sestra.

 

Moc děkujeme všem vám, kteří jste přispěli. Sbírku jsme ukončili a podle dohody převedli částku v postupných splátkách dětem na účet.

Sbírka byla ukončena.

Kamna pro Ukrajinu I. – sbírka ukončena

V prosinci 2O22 jsme pořádaly benefiční Vánoční koncert Pavla Helana a sboru Sonjašnyk v Novém kostele. Díky této akci a ochotným lidem se nám podařilo koupit:

  • 1O kamen pro velké rodiny a seniorské páry
  • 1O kamen pro vojáky na frontě
  • 1O kamen ke společnému užití v 1O obcích
  • ke kamnům také zásoby dřeva
  • 2 generátory 

Za dar generátorů a finanční přispění speciálně děkujeme obci Čistá u Litomyšle a Diakonii Církve bratrské. Vše se dostalo na místo určení díky Humanitární organizaci James House, kterou v našem týmu zastupuje Irina Daineka.

Permanentní sbírka oblečení – sbírka pozastavena

V Rodinném centru trvale sbíráme šaty pro děti i dospělé. Sbírka slouží pro potřebné uprchlíky v Litomyšli, ale pokud zrovna vypravujeme auto s pomocí na Ukrajinu, posíláme sezónní výbavu šatstva i tam.

 

Pokud chcete darovat oblečení, přineste ho kdykoliv dopoledne ve všední den do rodinného centra. Prosíme, aby vše bylo vyprané a v dobrém stavu. Děkujeme za pochopení.

Sbírka na vybavení domácností – sbírka ukončena

Okamžitě po prvním přílivu ukrajinských uprchlíků do Litomyšle bylo potřeba začít shromažďovat věci potřebné pro vybavení bytů a domácností. Sbírce tohoto typu posloužila skvěle vila Klára. Každý pátek sem lidé mohli přinášet potřeby pro domácnost, nábytek, peřiny, nádobí, kola ad. Zároveň tu bylo vše k rozebrání pro ukrajinské příchozí i pro Čechy, kteří vybavovali našim hostům provizorní byty.

Moc děkujeme všem, kteří jste se do této sbírky zapojili. Sbírka již byla ukončena.